Jedinečný obor v Moravskoslezském kraji. Absolventi získají znalosti problematiky marketingu, logistiky, peněžnictví, poštovnictví a bankovnictví.

Uplatnění

• marketingový kreativec
  • finanční, bankovní poradce
  • office & logistic manager
  • pracovník bank, pojišťoven, zasilatelských a kurýrních firem
  • přeprava a doprava ve výrobních a obchodních firmách

Možnosti navazujícího vzdělání

• vysoké školy logistického zaměření (Dopravní fakulta J. Pernera Univerzity Pardubice; Dopravní fakulta Žilinské univerzity v Žilině; Vysoká škola logistiky o. p. s., Přerov)
  • vysoké školy marketingového ekonomicko-správního charakteru (Obchodně podnikatelská fakulta Slezské univerzity v Karviné; Ekonomická fakulta VŠB-TU v Ostravě)
  • další vysoké a vyšší odborné školy

Vyučovací předměty

• marketing a management
  • logistika
  • finančnictví a bankovnictví
  • obchodní psychologie a komunikace
  • ekonomika
  • účetnictví
  • písemná a elektronická komunikace
  • fiktivní firma
  • praxe

Výhody studia

• odborné praxe v reálných provozech firem
  • široký potenciál v obchodních, logistických, finančních a poštovních společnostech
  • kreativní inspirace pro vlastní podnikání
  • bezkonkurenční obor v Moravskoslezském kraji

Praxe probíhá:

• ve specializované učebně školy vybavené moderní výpočetní technikou se specializovaným softwarem
  • v zázemí velkých dopravních firem
  • na reálných pracovištích poštovních poboček
  • na reálných pracovištích vybraných bank a pojišťoven

Absolventi:

• se orientují v reklamních a marketingových nástrojích a online marketingu
  • získají předpoklady pro samostatné podnikání v marketingových, reklamních a komunikačních agenturách
  • zvládnou technologii práce ve finančních ústavech našeho i cizího trhu a v logistice výrobních firem
  • získají přehled v řídících, ekonomických, účetních, právních a psychologických disciplínách
  • získají komunikační dovednosti v češtině i v cizích jazycích a znalosti z informačních technologií
  • splňují kvalifikační předpoklady pro práci u České pošty, s. p., na celém území České republiky
  • rozvinou své schopnosti a dovednosti: odpovědnost, důslednost, trpělivost, rychlá orientace, stresová odolnost, aplikace získaných poznatků v praxi, komunikace s okolím

Něco navíc:

• propojení výuky s reálným prostředím ve firmách
  • návštěvy odborníků z praxe přímo ve výuce
  • exkurze do firem i na partnerské vysoké školy
  • jsme členy České marketingové společnosti
  • spolupráce s profesními organizacemi, např. Svazem průmyslu a dopravy
  • žáci mají možnost vypůjčit si většinu učebnic za 15 Kč/ks
  • žákům ze vzdálenějších míst nabízíme ubytování v rekonstruovaném domově mládeže – internátě
  • možnost stravování v budově školy

Projekty školy:

• Erasmus+ vzdělávací mobility – studenti mají možnost absolvovat krátkodobé a dlouhodobé stáže ve firmách v Irsku, Polsku, Rakousku, Španělsku, Lucembursku a Německu.
  • V rámci projektu UNESCO se v programu Erasmus+ studenti po dobu dvou let mezinárodně potkávali se svými protějšky v italské Sicílii, francouzském Réunionu, Bulharsku a v portugalské Madeiře, kde poznávali významné památky UNESCO.
  • V rámci projektu NACULSIN se v programu Erasmus+ studenti tři roky mezinárodně potkávali se studenty v Rumunsku, Itálii, Portugalsku, Řecku a Španělsku.
  • Erasmus+ Europa im Transit – ve spolupráci se školami v Německu, Polsku a Bulharsku se studenti mezinárodně vzdělávací v oborech technologií, hospodářství, informatiky, ekologie a také uměleckých, společenských a duševních oblastech lidského života.
  • připravujeme další projekty zvyšující uplatnění absolventů na trhu práce
  • připravujeme další projekty mezinárodní spolupráce

Akce pro žáky, které škola pravidelně pořádá

• adaptační kurz pro žáky 1. ročníku