Studentky 3.S oboru Logistické a finanční služby OA a SOŠ logistické v Opavě vybojovaly v těžké konkurenci 2. místo v celostátní Soutěži poštovních dovedností.

Trojice studentek opavské OA a SOŠ logistické Aneta, Leona a Michaela získala 2. místo v celostátní soutěži v odborných poštovních dovednostech žáků oboru Logistické a finanční služby. Žáci naší školy se v desetileté historii této soutěže vždy umisťují na předních příčkách. Nulté kolo soutěže proběhlo před 10 lety v Opavě, letošní 9. ročník hostila ve dnech 25. – 27. března brněnská SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví, odborným garantem a hlavním organizátorem soutěže byla stejně jako v minulých letech Česká pošta, s. p., která věnovala výhercům hodnotné ceny. Smyslem soutěže není jen hodnotit výkony žáků v oblasti poštovnictví, ale také zeměpisu a prezentací, soutěžící z celé republiky se také mají vzájemně poznat a předávat své zkušenosti.

Do Brna se sjelo 9 týmů nejlepších žáků třetích ročníků z téměř všech „poštovních“ škol v České republice. Žáci poměřovali své teoretické znalosti v písemném testu i zábavnou formou hry, ale také je museli umět uplatnit v praxi. Mezi hlavní soutěžní disciplíny patřila také prezentace vlastních nápadů a názorů. Během soutěže se žáci ale také zasmáli při zábavných disciplínách, jako byly např. poštovní aktivity.

Žákyně naší školy se umístily na 2. místě. 1. místo tentokrát obsadili žáci z Dalovic a na 3. místě se umístily žákyně z Brna.

Anetě, Leoně a Michaele blahopřejeme a děkujeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.